Buduj masę z gainerem!

Chcąc zbudować masę, najlepiej jest sięgnąć po gainery.
Gainer, czyli węglowodanowo-białkowa odżywka na masę, w swoim składzie zawiera również witaminy oraz makro- i mikroelementy. Gainery polecane są w szczególności szczupłym osobom, które mają trudności z nabraniem masy mięśniowej. Tego typu odżywki w sposób szybki, przy zachowaniu odpowiedniej ilości energii podczas treningów, budują mięśnie.
Poleca się również gainery dla osób, które przebyły choroby i ich organizmy są osłabione, ponieważ doprowadzają one do zwiększania się sprawności fizycznej. Dodatkową zaletą gainerów jest też to, że przyspieszają regenerację po treningach. Jak większość odżywek na masę, poprawiają one również efektywność ćwiczeń.
Istotne jest to, by dobrać odpowiedni skład gainera, który później skutecznie uzupełni dietę każdej osoby aktywnej fizycznie. Co ważne odżywka nie może zastąpić jednak zbilansowanej diety. Żeby dobrze zbudować masę, należy również pamiętać o regularnym i systematycznym treningu, najlepiej pod okiem specjalisty. Dzięki temu zyskuje się pewność, że ćwiczenia wykonywane są w sposób prawidłowy.