Jaka jest rola gainerów

Gainery cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród sportowców, kulturystów oraz osób prowadzących aktywny tryb życia. Warto więc bliżej przyjrzeć się temu, jaka jest ich faktyczna rola w codziennej diecie.
Podstawowym zadaniem gainerów – tak jak i standardowych odżywek białkowych dla sportowców – jest wpływ na szybki i bezpieczny dla organizmu przyrost masy mięśniowej. Oczywiście efekt ten można zauważyć tylko i wyłącznie w połączeniu z treningiem siłowym oraz odpowiednią dietą. Wystarczy przyjmować właściwą dawkę tego preparatu między treningami. Innym zadaniem tego typu preparatów jest zwiększenie wydolności organizmu, choć trzeba tu zaznaczyć, że tu raczej nie zauważy się bardzo wyraźnych efektów. Gainery to także cenne źródło witamin i innych składników odżywczych, dlatego też pełnią one również rolę suplementu diety, nawet u osób nieaktywnych, których organizm jest osłabiony, np. na skutek choroby.
Oczywiście należy pamiętać, że dobre efekty osiągnie się, stosując gainery wysokiej jakości. Dlatego też nie warto kierować się tu tylko ceną.