PRZEZNACZENIE GAINERÓW

Kiedy powinienem zacząć przyjmować gainery? Odzywki tego typu są przeznaczone dla osób dbających o swoją muskulaturę, które chcą zmaksymalizować efekty własnego wysiłku. Trudno jest zastąpić gainery w walce o piękną, umięśnioną sylwetkę. Szczególnie są one zalecane osobom z natury szczupłym, które mają trudność w „wyhodowaniu” większych zasobów tkanki mięśniowej.
Jak je przyjmować? Gainery wymagają specjalnego przyjmowania – stosujemy je wyłącznie między posiłkami, kiedy to stanowią uzupełnienie naszej diety w proteiny oraz węglowodany. Dobrym pomysłem jest zmieszanie gotowych gainerów z wodą bądź mlekiem.
Substytuty Bywa, że gainery są używane jako substytuty zbilansowanej diety. Należy pamiętać, że tak jak przy wszystkim innym, co ma przynieść trwały skutek, liczy się przede wszystkim systematyczność – i ćwiczeń, i gainerów. Regularnie powinniśmy dostarczać naszemu ciału dobrego paliwa, umożliwiając mu stały rozwój mięśni. Gainery to najwyższej jakości białko i węglowodany, które sprawią, że podczas treningu będziesz niemalże emanował wewnętrzną energią.
GLUTAMINA O glutaminie jest ostatnio bardzo głośno w świecie sportowym – w końcu jest to jeden z najważniejszych i obecnie dostępnych aminokwasów, bez którego niemożliwe byłoby w pełni prawidłowe funkcjonowanie ciała. Glutamina bierze udział w syntezie białek oraz ma ogromne znaczenie w procesie metabolizmu azotu. To właśnie ona doprowadza do dodatniego bilansu azotowego, skutecznie przeciwdziałając rozpadowi mięśni, nie tylko po intensywnym treningu, ale także po chorobie.
Właściwości Glutamina pomaga nam w usunięciu z organizmu nadmiaru amoniaku, który powstaje podczas rozpadu protein. Jest także jednym z neuroprzekaźników.
Ciekawy wpływ glutaminy Przez wzgląd na swoją rolę w organizmie, glutamina potrafi także znacząco wpłynąć ba ból, stres, depresję oraz uczucie niepokoju. Z tego powodu jest ona wskazana nie tylko dla sportowców. Ale także dla osób dbających o swój dobrostan psychiczny. Nie tylko łagodzi te dolegliwości, ale także może przyczynić się do ich całkowitego wyeliminowania z naszego życia emocjonalnego.
GLUTAMINA JAKO SUPLEMENT DIETY Dlaczego glutaminę warto przyjmować właśnie w charakterze suplementu, uzupełniającego codzienną dietę? W końcu glutamina jest jednym z aminokwasów endogennych, czyli takich, które nasze ciało może swobodnie wyprodukować samo. Należy mieć świadomość, że przy wysiłku bardziej intensywnym, może dojść do powstania znacznych deficytów glutaminy w organizmie – ćwicząc, zużywamy ją coraz bardziej, w końcu doprowadzając do jej braku.
Suplementacja Suplementacja glutaminą może okazać się konieczna – pierwszeństwo w jej pobieraniu mają bowiem mózg oraz układ immunologiczny, dlatego też przy treningu może jej zwyczajnie zabraknąć dla mięśni.
Korzyści dla ciała Utrzymując glutaminę w stałej równowadze oraz odpowiedniej ilości, będziemy znacznie bardziej odporni na infekcje, stres oraz depresję. Nie tylko będziemy się lepiej czuć psychicznie, ale także będziemy zdolni do większego wysiłku fizycznego. To właśnie glutamina jest odpowiedzialna za produkcję krwinek białych, stale gotowych do zwalczania kolejnych infekcji oraz drobnoustrojów.