Odżywka gainer – jej skład i zalety

W poszukiwaniu dobrego suplementu, wspierającego nasz organizm podczas wyczerpujących treningów, warto zwrócić uwagę na jedno z nowszych osiągnięć w dziedzinie dietetyki i suplementacji. To gainer, łączący w sobie siłę i energię, a także staje się podstawowym budulcem mięśni.
Odżywka typu gainer jest w szczególności polecana osobom o bardzo szybkiej przemianie materii oraz delikatnych mięśniach. Taki organizm w szczególności wymaga wsparcia energetycznego z zewnątrz. Gainer mogą stosować osoby, które nie mają problemu z tkanką tłuszczową, a wręcz przeciwnie – trudno zbudować im energetyczny bilans dodatni. Gainer to kompleksowe połączenie białka i węglowodanów. W odżywce gainer często znajdziemy także tłuszcze, ale te zdrowe i potrzebne naszemu organizmowi podczas wzmożonego wysiłku. Najczęściej jest to kwas linolowy, czy olej kokosowy.
Gainer wzbogacany jest także mikroelementami, ułatwiającymi przyswajanie substancji odżywczych oraz przyspieszającymi ogólny wzrost mięśni i siły. Gainer to jedynie suplement, natomiast najistotniejsze w rozbudowie naszej masy mięśniowej będzie profesjonalnie przygotowany trening.